УкраїнськаРусскийEnglish
 Святкування Масниці в ресторані «Млин Фата-Моргана»

Масниця - свято весняного пробудження

З 24 лютого по 2 березня 2014 року ресторан «Млин Фата-Моргана» запрошує всіх весело провести час, святкуючи Масницю (або Масляну), народне свято, яке триває цілий тиждень. Завітайте в ці дні до нашого ресторану, крім смачної їжі, на Вас чекають приємні сюрпризи.

Кожному столику смачний подарунок від закладу - порція гарячих млинців за оригінальною рецептурою із цікавою підливкою.

Як тільки не називається це останнє зимове свято, що триває цілий тиждень - Колодій, Ма́сниця, Масляна, За́пусти, Пу́щення, Сиропу́ст, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця, Ніжкові заговини. Останній перед Великим постом тиждень треба провести весело, бо попереду цілих 7 тижнів суворої поведінки та усіляких обмежень. Кожний день цього тижня мав певні особливості та цікаві звичаї. Протягом цілого тижня паралельно з іншими обрядами проходило коротке Колодчине життя, звідси назва свята Колодій. Розглянемо кожен з днів Масниці:

  • Понеділок. Жінки ішли до корчми «колодкувати» і розпочинали свято Масляни. Одна з них кладе на стіл невеличке поліно або палицю — Колодку. Інші беруть по черзі і вповивають її шматками полотна, потім знову кладуть на стіл. Це значить, що Колодка «народилася». Потім ходили по селу і прив'язували Колодку до ноги парубкам та дівчатам які не скористалися з весільного сезону і не побралися, а також їхнім батькам, що «досі не пошлюбили» дітей. Особливо ж тим, які відмовили нареченому і сватам. Звісно, що ніхто не бажав ходити з таким собі «ярликом», а тому одразу ж давали жінкам на відкуп могорич. Ним могли бути кольорові стрічки, намисто або ж наїдки, горілка і солодощі.
  • Вівторок. Жінки знову в шинку. Після гуляння в шинку всі виходили на вулицю, де влаштовувались веселі забави, які тривали майже весь день. В цей день відбувається символічний обряд "хрещення" вже згаданої Колодки.
  • Середа. Цей день не пов'язаний з особливими дійствами і має назву "Зноби-баби". Хіба що жартівливий обряд «похрестин» колодки за Колодієвим тижнем.
  • Четвер. Напевно, що Масляна це справжній рай для жінок, бо в четвер вони знову сідають до столу і піднімають чарки — «щоб телята водились!» Вони ж і не прядуть та не шиють на цьому тижні — «щоб масло не гіркло!». В цей же день закінчується коротке символічне життя Колодки і вона «помирає».
  • П'ятниця. Зять повинен почастувати свою тещу. Після цього зятю належить покатати свою тещу вулицями села, або ж міста. При чому якість "сервісу" в такому випадку напряму залежить від характеру тещі, тобто злу та сварливу везуть по нерівній дорозі і, навпаки, якщо теща лагідна, то і дорога рівна немов струна.
  •  Масниця, поштова марка 2003р.
  • Субота не позначена цікавими обрядами. Перепочинок перед насиченою неділею.
  • Неділя. Цей день відзначається найбільш пишно. Спеціально до цього дня готували вареники з сиром, на відміну від російських млинців. Проводились масові гуляння, ігрища, забави. В цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби очиститись перед Великим постом від усякої скверни. Не можна також вживати горілки. У неділю ж наставала кульмінація Колодія, а заразом і Колодчиної долі. Молоді жінки «волочили» Колодку. Вже перед сном потрібно ретельно прополоскати зуби, аби чорти не витягли сир, що залишився після Масляної разом з зубами.

Святкуйте Масницю в нашому ресторані. Контактна інформація